flag cs Czech

Správné větrání

Čerstvý vzduch se střešními okny Roto.

Ať už je venku teplo nebo zima, pravidelné větrání by mělo být nedílnou součástí každodenního života. Cílem je zlepšit vnitřní klima a udržovat optimální vlhkost v místnosti.

Kdo nevětrá, riskuje poškození

Jedním z nejčastějších následků nedostatečné ventilace je plíseň. Vzniká z kombinace vlhkosti a teplého vzduchu a nepoškozuje pouze zdi domu, ale také vaše zdraví. Proto je důležité zajistit pravidelnou výměnu vzduchu zejména ve vlhkých místnostech, jako je koupelna, kuchyně nebo ložnice, kde se vlhkost shromažďuje kvůli teplé koupeli, vaření nebo dýchání během spánku.

Okna dokořán pro lepší klima

Záleží na tom, v jakém ročním období větráte: V zimě stačí otevřít okno dokořán na 5-7 minut, aby se v pokoji vyměnil suchý a vydýchaný vzduch za vzduch čerstvý. Při takovémto vyvětrání neztratíte příliš mnoho tepelné energie. V létě je naopak třeba vlhkost dostat z místnosti ven. Proto je dobré brzy ráno nebo pozdě večer vyvětrat na 20-30 minut a poté na celý den zavřít. Pokud to jde, využijte "průvan" nebo můžete větrat celou noc pootevřeným oknem.

luftzirkulation

Čerstvý vítr s Roto

Střešní okna Roto jsou vyrobena tak, abyste mohli v každém ročním období správně větrat. Např. elektrické střešní okno Designo i8 se automaticky a nezávisle na uživateli otevře podle nastaveného časového plánu, aby se v místnosti pořádně vyvětralo. Kyvné střešní okno RotoQ Tronic je možné také ovládat pomocí časovače nebo čidla vlhkosti vzduchu, který přesně stanoví, kdy je čas vyměnit vzduch v místnosti.

Certifikace od institutu Sentinel Haus

Zdravá střešní okna

Roto je jediný výrobce střešních oken, který má certifikát institutu Sentinel Haus. Zabýváme se problematikou zdravého bydlení a nabízíme vám tak zdravotně nezávadná střešní okna bez emisí.

Dozvědět se více keyboard_arrow_right
autorenew