info_outlineNacházíte se v části, která byla optimalizovaná pro cílovou skupinu "Koncový zákazník". Pokud obsah neodpovídá okruhu vašeho zájmu, vyberte pomocí 3 teček vpravo od výběru země jinou cílovou skupinu.close
Un uomo punta con il dito il centro di una series di pittogrammi a tema smartphone

Chytrý domov "Smart Home"

Pohodlí díky automatizované domácnosti.

Více pohodlí a lepší kvalita života jsou tématem i u bydlení. Není divu, že nové technologie otevírají stále nové a nové možnosti, které nám život ulehčují. Pod heslem „Smart Home“ si můžete představit například automaticky ovládané vytápění či osvětlení. I střešní okna Roto jsou připravena vám ulehčit život.

Jak využít moderní senzorické a ovládací technologie při rekonstrukci či novostavbě přináší nutnost rozhodnout se:

 • Musí se v celém domě položit nové kabely, které pak budou centrálně řízeny řídicí jednotkou, která bude plnit určité úkoly?
 • Preferujete ovládání hlasem a budou se používat přístroje na hlasové ovládání?
 • Budou k ovládání využity smartphony, tablety nebo chytré hodinky?

Chytrý domov s Roto

Smart home - automaticky za větším pohodlím.

Více komfortu a lepší kvalita života jsou tématem i u bydlení. Není divu, že nové technologie otevírají stále nové a nové možnosti, které nám život ulehčují. Pod heslem „Smart Home“ vzniká například automaticky ovládané vytápění či osvětlení. I střešní okna Roto jsou Smart Home ready“.

Nekonečné oblasti použití a nejrůznější možnosti, jak využít moderní senzorické a ovládací technologie v budovách, přinášejí při sanačních projektech a zejména u novostaveb nutnost rozhodnout se:

 • Musí se v celém domě položit nové kabely, které pak budou centrálně řízeny řídiví jednotkou a budou plnit určité úkoly
 • Preferujete hlasové řízení a budou se používat přístroje jako Amazon Echo a tím Alexa pro „Smart Home“?
 • Budou k ovládání využity Smartphony, Tablety nebo Smartwatche?
 • Má být možnost regulovat topení nebo zavírat okna dálkově, když jsme mimo domov?

Je to jen několik palčivých otázek, nicméně pokud plánujete takový projekt, měli byste nejprve vytvořit skutečnou koncepci a strategii a myslet o pár kroků napřed. Pokud bude žádoucí pozdější rozšíření o nové funkce, mělo by se realizovat pomocí rozšíření software a nikoli zásahy do celé infrastruktury. Když už jsou totiž jednou položeny kabely a stěny dokončeny, měli bychom se následným „dodělávkám“ vyhnout. 

Využití konceptu Smart home

Je to jen několik palčivých otázek ve spojení s chytrým domovem. Když plánujete takový projekt, měli byste nejprve vytvořit skutečnou koncepci a spojit se s chytrými hlavami, které pro hardware dodají software a od samého začátku budou sledovat jasnou strategii. Pokud bude žádoucí pozdější rozšíření o nové funkce, mělo by se to realizovat pomocí rozšíření software, rozhodně nepožadovat zásadní zásahy do celé infrastruktury. Když už jsou totiž jednou položeny kabely a stěny uzavřeny, měli bychom se následným „dodělávkám“ vyhnout. 

Tip: Promluvte si s pokrývačem a elektrikářem o svých plánech chytrého domova. Spolu s odborníky z Roto je to správná kombinace pro pohodlné bydlení!

Zcela podle vašich přání

Automatizované produkty Roto vám nejen usnadní život, ale zařídí vám i zdravé bydlení. Myslete na sebe a vytvořte si „bezbariérový“ domov na své stáří. Díky integrované WLAN síti můžete okna ovládat skrz řídící jednotku třeba z telefonu, tabletu nebo hlasem. V případě doplnění okna o dešťový senzor nebo časový spínač se o větrání svého podkroví nemusíte starat vůbec. V zimě si můžete nastavit např. automatické otevření okna k intenzivnímu rychlému vyvětrání a předejdete tak vzniku plísni z příliš vysoké vlhkosti. V létě zase oceníte možnost zatažení rolety za poledního slunce, čímž zabráníte nepříjemnému přehřívání podkroví. S ohledem na klima v bytě je „Smart Home” opravdu skutečná výhra.

 1. Snadné ovládání obtížně dostupných oken
 2. Automatizované bydlení myslí na vaše stáří
 3. Koncepce otevírání a zavírání v nepřítomnosti přispívá ke zdravému bydlení

 

Produkty Roto na principu „Smart Home“

Immagine che spiega le possibilità delle soluzioni Smart Home
Immagine che spiega le possibilità delle soluzioni Smart Home

Další přednosti

 • Střešní okna, která díky své pozici manuálně vůbec otevírat nelze, jsou rychle a jednoduše ovladatelná jako kterákoli jiná okna v domě.
 • Smart Home odstraňuje bariéry.
 • Toto řešení umožňuje i bydlení s ohledem na věk.
 • Koncepce otevírání a zavírání v nepřítomnosti přispívají i k bezpečnosti bydlení.

 

Smart Home nabízí řadu možností, ale také výzvy. Rádi vám pomůžeme – kontaktujte nás.

autorenew