flag cs Czech

Stavíme ze dřeva

V souladu s nejnovějším trendem stavebního průmyslu.

Technický pokrok ve stavebnictví obrací svou pozornost zpět na dávno známý materiál – dřevo. To nabízí celou řadu předností, od své udržitelné těžby, přes vysokou pevnost při nízké hmotnosti až po zdravé bydlení. Všechny tyto výhody můžete získat i u dřevěných střešních oken Roto.

Příklady využití dřevěných střešních oken

Znovuobjevené dřevo

Dnešní způsob stavění i bydlení zažívá proměnu. Inovace a technologie v uplynulých letech naši branži velmi změnily. Společenská a politická diskuse o udržitelnosti, ekologii a regionalitě zaměřila pohled hospodaření s nemovitostmi, stavebnictví i řemesel na surovinu, která není nová nebo technologizovaná, nýbrž již dobře známá – na dřevo. Co je naproti tomu nové, jsou inovativní techniky a metody zpracování tohoto materiálu, které umožňují jeho pozitivní vlastnosti ještě lépe využít. 

Mnoho předností

Seznam jeho předností je dlouhý: Dřevo je přírodní stavební surovina, která je dostupným a obnovitelným zdrojem. Dřevo je totiž samo o sobě stoprocentně COneutrální. Při svém vzniku na sebe váže CO2 a při svém závěrečném termickém zhodnocení se ho uvolní jen tolik, kolik ho během života navázalo. Ekologická bilance se zlepší ještě tím, že při využití domácích druhů dřeva jsou dopravní vzdálenosti mezi vznikem, zpracováním a využitím krátké a jeho zpracování a přeprava tedy spotřebují jen málo energie. Stavět se dřevem je energeticky úsporné a ekologické.

Udržitelné bydlení na okraji Alp

A mother plays with her child on the floor of the bedroom, in the background 3 wooden roof windows with almost closed roller blinds inside.

Dřevo přispívá ke zdravému bydlení

Použití dřeva jako stavebního materiálu neprospívá jen přírodě, ale i člověku. Díky svému vzhledu a uvolňujícím se přírodním silicím má uklidňující účinky. Jeho tepelně izolační vlastnosti jsou využívány hlavně při stavbě nízkoenergetických domů, jelikož dřevo přirozeně vede a udržuje teplo (jeho buňky jsou uvnitř naplněné vzduchem). 

Jeho velkou výhodu je rovněž dlouhá trvanlivost materiálu, protože správně použité a udržované dřevo je extrémně odolné. Přirozené nepřátele dřeva, jako houby a hmyz, kteří dříve dřevo ohrožovali, dnes umíme pokrokovými způsoby vysoušení a utěsnění vnějších krytů efektivně vyloučit. Roto používá zásadně jen masívní dřevo v nábytkářské kvalitě.

A mother plays with her child on the floor of the bedroom, in the background 3 wooden roof windows with almost closed roller blinds inside.

Kvalita ve dřevě

Všechny modely střešních oken Roto ve dřevě splňují tytéž kvalitativní požadavky jako jejich sourozenci z plastu. Vyznačují se nejen tepelně-izolačními vlastnostmi vhodnými při odpovídajícím zasklení i pro pasivní domy, ale i vysoce kvalitním zpracováním. 

Designo R8 half-opened wooden pivot-hung window

Designo R8

Výklopné/kyvné okno

Křídlo otevírané v horní hraně rámu.

Dozvědět se vícekeyboard_arrow_right
R7

Designo R7

Výsuvně-kyvné okno

Pant umístěný v horní čtvrtině rámu.

Dozvědět se vícekeyboard_arrow_right
Half-opened RotoQ swing window made of wood

RotoQ Q-4 Plus

Kyvné okno

Pant umístěný ve středu rámu, madlo nahoře.

Dozvědět se vícekeyboard_arrow_right
autorenew