flag cs Czech
Close-up of a pen that paints a hook

Roto podporuje váš stavební záměr

Dvakrát řež a jednou měř!

Už jste se rozhodli: budete stavět, rekonstruovat nebo přestavovat dům.  Společnost Roto bude během realizace projektu na vaší straně a poradí vám díky odborným znalostem a střešním oknům prvotřídní kvality. Společně vytvoříme vaše oblíbené místo v podkroví.

V závislosti na typu projektu, tzn. novostavba, rekonstrukce nebo přestavba, musíte jako stavitel hodně věcí promyslet – od otázky financování projektu, různé předpisy týkající se zvukové izolace, energetické účinnosti nebo zateplení, až po otázku pohody a zdraví obyvatel. To vše a mnohem více má dopad na váš projekt. Roto je váš partner pro dotazy a přání.

Seznamem úkolů k oáze pohody v podkroví

Útulný obývací pokoj v podkroví? Na co byste si měli dát pozor, než začnete s pracovními úpravami? Sestavili jsme pro vás malý „úkolníček“, abyste snáze došli k vysněnému cíli.

 • Povolení
  Ujistěte se, že není potřeba povolení ke stavebním úpravám střechy. Pokud totiž např. modernizujete střešní okna a jste nájemce, jedná se o konstrukční změnu, kterou musí schválit vlastník. Pokud jste vlastníkem podkrovních prostor, možná budete muset do projektu zapojit i zákonodárce. To platí vždy, když je budova, kterou chcete přestavovat, pod památkovou péči.
 • Konstrukční požadavky
  Zkontrolujte, zda jsou splněny všechny konstrukční požadavky pro montáž střešního okna. Roto má v nabídce tři základní typy střešních oken a v případě potřeby i okna na míru.
 • Financování
  Postarejte se o to, aby život byl radostný, a to i finančně. Před zahájením projektu prověřte, jestli nemáte nárok na státní dotace na novou výstavbu a modernizaci a jak jich můžete případně dosáhnout.
 • Zdravý životní styl
  Prověřte „zdravotní stav“ vaší střechy: je třeba zajistit, aby hodnota škodlivin v ovzduší byla nízká a aby bylo v podkroví dostatek světla, ale i možnost úplného zatemnění. Postaráte se tak o udržení přirozeného lidského biorytmu. Člověk potřebuje světlo, čerstvý vzduch a zdravé životní prostředí, a k tomu je třeba vybrat si správně produkty, které Vám toto zajistí. Roto je partnerem německého institutu SENTINEL Haus, který doporučuje naše střešní okna právě kvůli tomu, jaký pozitivní vliv mají na zdravé bydlení.
 • Montáž
  Máte vybrané střešní okno a zjišťujete, koho oslovit na profesionální montáž ve svém okolí? Najdete ho pomocí našeho vyhledavače doporučených montážních firem!
autorenew