flag cs Czech

Certifikované zdravé bydlení

Střešní okna Roto jsou bez emisí a zdravotně nezávadná.

Jako výrobce vysoce kvalitních střešních oken nabízíme svým zákazníkům střešní okna zdravotně nezávadná a bez škodlivin, protože je pro nás zdraví našich zákazníků důležité.

Certifikace Institutem Sentinel Haus

Zda je nějaký výrobek skutečně zdravotně nezávadný prověřují akreditované nezávislé instituty, jako je např. Sentinel Haus Institut. Všechny výrobky, které jsou instalovány v interiéru budovy, musí mít schválení zkušebny. K tomu musí výrobky – u nás jsou to bytová střešní okna – nejprve projít přísnými testy a jsou prověřovány na obsah škodlivin. Teprve když jsou splněna a zajištěna všechna kvalitativní kritéria, jsou výrobky zařazeny do databanky on-line-platformy „Bauverzeichnis Gesündere Gebäude“  (Stavební seznam Zdravější budovy) institutu Sentinel Haus Institut a státní zkušebny TÜV Rheinland.

Naše střešní okna jsou stavebním kamenem pro zdravější bydlení

Jako výrobce vysoce kvalitních střešních oken a partner Institutu Sentinel Haus jsme si v Roto vědomi své odpovědnosti vůči zpracovatelům a zákazníkům. Střešní okna jsou přece důležitým stavebním kamenem zdravějšího bydlení. Důležitou roli hrají uživatelsky přátelské výrobky s bezpečnou montáží. Proto dodáváme našim zpracovatelům už prefabrikované díly, aby nedocházelo k chybám při montáži nebo škodám na stavbě.

Od roku 2013 odpovídáme za zdravější budovy

Už od roku 2013 se zabýváme problematikou zdravého bydlení a bytového zdraví. Zaručujeme našim zákazníkům technickou i zdravotní kvalitu výrobků, podporujeme dobré větrání a zdravé denní světlo. Z tohoto důvodu jsme vyškolili své odborné partnery v našem domácím školicím centru a naše okna dobrovolně a z vlastního popudu podrobili nejpřísnějším testům Institutu Sentinel Haus.

Jak funguje certifikace Institutu Sentinel Haus?

Pro shlédnutí tohoto videa prosím přijměte Cookies.
The Sentinel informs: Living health using the example of a Roto roof window

Jak žít zdravě a bezpečně s našimi střešními okny

 • Denní světlo jako zdravotní faktor 
  Denní světlo posiluje naši tělesnou a duševní pohodu. Střešním oknem proniká asi dvakrát více denního světla než oknem fasádním. Zabudování střešního okna Roto tedy významně přispívá k podpoře vašeho zdraví.
 • Bezpečná výměna vzduchu
  V zateplených budovách jsou střešní okna důležitými komponenty koncepce větrání. Vlhký vzduch znečištěný škodlivinami a zápachy se vymění za čerstvý. Naše elektricky ovládaná střešní okna umožňují automatizované a podle kvality vzduchu přizpůsobené větrání nezávisle na uživateli.
 • Vysoký komfort díky ochraně před horkem
  V létě se může střešní prostor silně přehřát. Naše venkovní rolety vám zajistí účinnost ochranu. 
 • Ochrana před hlukem
  Je doloženo, že z příliš silného hluku můžeme onemocnět a že výrazně zhoršuje kvalitu prostor kolem nás. Pro tento případ vám nabízíme speciální odhlučněná okna s protihlukovou úpravou – díky novým technologiím i ve střední cenové třídě. 
 • Zdravější spánek v podkroví
  Dobrý vzduch a zdravé klima v místnosti jsou důležité pro zdravý spánek. Naše střešní okna zajistí díky integrovanému přivětrávání nebo elektronické obsluze vyvážené klima v prostoru a ideální podmínky pro spánek.

Přehled našich certifikovaných střešních oken

Promyšlené okno Designo R6 přesvědčí především svou bezpečností a energetickou účinností. Okna jsou z výroby dodávána s celoobvodovým kováním se čtyřbodovým zámkem a lze je na přání vyrobit s dětskou pojistkou, uzamykatelnou klikou a/nebo alarm glass. Díky...

Elegantní kombinace

Kyvné okno Designo R6

Promyšlené okno Designo R6 přesvědčí především svou bezpečností a energetickou účinností. Okna jsou z výroby dodávána s celoobvodovým kováním se čtyřbodovým zámkem a lze je na přání vyrobit s dětskou pojistkou, uzamykatelnou klikou a/nebo alarm glass. Díky vysoce kvalitnímu tepelně-izolačnímu zasklení je Designo R6 vhodné i pro pasivní domy.

Více o Designo R6 keyboard_arrow_right

Velmi oblíbená výsuvně kyvná technologie poskytuje mnohem více pohodlí při otevírání střešního okna. Designo R7 nabízí více prostoru pod oknem a vy se tak při otevírání již nemusíte shýbat. Střešní okno Designo R7 vás přesvědčí nejen svým designem, ale rovněž...

Ověřená technologie. Více pohodlí.

Výsuvně kyvné okno Designo R7

Velmi oblíbená výsuvně kyvná technologie poskytuje mnohem více pohodlí při otevírání střešního okna. Designo R7 nabízí více prostoru pod oknem a vy se tak při otevírání již nemusíte shýbat. Střešní okno Designo R7 vás přesvědčí nejen svým designem, ale rovněž svou cenou.

Více o Designo R7 keyboard_arrow_right

Naše mistrovské dílo generace střešních oken Designo: Roto Designo R8 zaujme svými promyšlenými funkcemi, energetickou účinností a vhodností pro pasivní domy.

Silný design. Šetří energii.

Výklopné/kyvné okno Designo R8

Naše mistrovské dílo generace střešních oken Designo: Roto Designo R8 zaujme svými promyšlenými funkcemi, energetickou účinností a vhodností pro pasivní domy.

Více o Designo R8 keyboard_arrow_right

Jednoduchá, rychlá a intuitivní montáž se zpětnou vazbou "klik". Každý správný krok je potvrzen kliknutím. Zateplovací blok, parotěsná fólie a montážní úhelníky, vše předmontované již z výroby. Zateplovací blok je po celé výšce okenního rámu.

Ozve se, když sedí přesně.

Kyvné okno RotoQ Q-4 Plus

Jednoduchá, rychlá a intuitivní montáž se zpětnou vazbou "klik". Každý správný krok je potvrzen kliknutím. Zateplovací blok, parotěsná fólie a montážní úhelníky, vše předmontované již z výroby. Zateplovací blok je po celé výšce okenního rámu.

Více o RotoQ keyboard_arrow_right
autorenew