flag cs Czech

Radost z vaření se střešními okny Roto

Vařte, smažte, větrejte.

Kuchyně je jednou z nejdůležitějších místností v bytě. Trávíte zde nejen čas při vaření, ale schází se zde rodina, návštěvy a přátelé.

Umění vaření se stává stále častějším koníčkem. Bez dobré ventilace a dostatečného osvětlení si tento koníček však moc nevychutnáte. Při plánování kuchyně v podkroví byste měli myslet na dobré větrání, dostatečné osvětlení a zároveň dbát na to, abyste měli dostatek prostoru a váš pobyt v kuchyni byl tak co nejpohodlnější. 

Ukázky bydlení pro inspiraci

Plast dobře odolává vlhkosti

I přesto, že při vaření zapnete digestoř, se během vaření vždy tvoří vlhkost. Při výběru střešního okna byste na to měli myslet. Nejlépe se do takových prostor hodí plastový rám, protože voda nemůže proniknout jeho povrchem a okno zůstává nepoškozené. Kromě toho se plast snadněji čistí, což je důležité např. v případě, že připravujete rajčatovou omáčku a něco se nepovede. Z plastového okna ji setřete, dřevo se bude čistit o poznání hůře.

Vůně zůstává na talíři

Abyste zamezili šíření vůní po celém podkroví, je třeba během vaření větrat. V závislosti na dostupném prostoru můžete využít výklopné/kyvné nebo výsuvně-kyvné střešní okno, které zajistí rychlou výměnu nepříjemných pachů za čerstvý vzduch.

Hmyz nemá šanci

Sladké pokušení přitáhne do kuchyně nejen rodinu a přátele, ale také hmyz. Chcete-li tomu zabránit, jednoduše vybavte okno Roto sítí proti hmyzu. I při otevřeném okně poskytuje ochranu proti škůdcům bez omezení přívodu vzduchu.

autorenew