eingeruestetes-haus-im-schnee

Montáž střešních oken v zimě

5 tipů, na co si dát v zimně pozor.

Pokud se chystáte na montáž střešních oken v tomto studeném ročním období, je třeba pracovat pečlivěji. Zeptali jsme se zkušených montážníků a stavbařů na jejich zkušenosti při montáži střešních oken v zimě a sepsali jsme pro vás 5 tipů, díky nimž odvedete svou práci bezpečně a ku spokojenosti vašich zákazníků.

Montáž střešních oken v zimě

5 tipů, na co si dát v zimě pozor.

Výměna střešního okna v zimě rozhodně není samozřejmostí, ale možné to je. I když někteří lidé by vám práci v zimě nedoporučili: Nenechte při práci na svém projektu odradit. Nové střešní okno můžete namontovat, odstranit, renovovat nebo opravit. Jen vezměte v potaz našich pět tipů pro vás a hurá do práce!

Tady jsou naše tipy:

1. tip

Udržujte svůj stavební materiál v provozní teplotě

Víte, že některá lepidla a lepicí hmoty při teplotě pod 5°C už dobře nedrží? V nejhorším případě to může vést až k nečistému zpracování, a nakonec i ke škodám na domě, způsobených vlhkostí. Vsaďte proto jednoduše na Roto: Roto vám ve spojení s venkovními a napojovacími produkty nabízí vhodné lepicí pásy. Aplikují se zvenku. Zaručeně drží a vydrží až do teploty -10°C.

2. tip

Skladujte izolační materiály v suchu

Jinovatka, mráz, sníh a déšť jsou přirození nepřátelé izolační vlny. Proto dbejte na to, abyste ji skladovali opravdu v suchu. Ať provádíte jen malou výměnu střešního okna, větší opravu střechy nebo stavíte celý nový dům, mějte na paměti, že přikrytí plachtami a fólií – i krovu – musí na vašem seznamu úkolů stát vždy na prvním místě. Upozorněte na to i svého zadavatele, ten určitě ocení vaši radu a profesionalitu.

Tady jsou naše tipy:

1. tip

Udržujte svůj stavební materiál v provozní teplotě

Pokud budete vyměňovat střešní okna v zimě, dbejte na to, že mráz a vlhkost mohou škodit stavebnímu materiálu a tím i celému domu. Některá lepidla a lepicí hmoty při teplotě pod 5°C už dobře nedrží. Co se může stát? V nejhorším případě to může vést až k nečistému zpracování, a nakonec i ke škodám na domě, způsobených vlhkostí. U Roto se vám to nestane: Roto vám ve spojení s vnejšími napojovacími produkty nabízí vhodné lepicí pásky, které zaručeně drží a vydrží až do teploty -10°C. Světlo dovnitř, vlhko ven, jednoduché.

2. tip

Skladujte izolační materiály v suchu!

Jinovatka, mráz, sníh a déšť jsou nechtěnými spolupracovníky, pokud montujete střešní okno v zimě.  Nicméně šikovný montážník umí čelit ztíženým podmínkám a ví, že musí zajistit aby izolace byla chráněna. Proto platí následující: zakrývat, zakrývat, zakrývat! Krov, zdi, zateplovací i ostatní citlivé materiály by měl váš pokrývač chránit před vlhkostí. Trvejte na tom a přispějete tak k tomu, že vám naše střešní okna budou sloužit dlouhou dobu.

Direct contact "Find now
Direct contact "Find now
3. tip

Naplánujte si v zimě na práci víc času

Váš investor touží po světlých prostorách – myslete i vy na světlo při práci! V zimě se později rozednívá a dříve stmívá a je třeba se tomuto rytmu přizpůsobit. I počasí může hrát svou roli. Se střešními okny Roto termíny dodržíte: naše střešní okna, dřevěná i plastová, namontujete tak rychle a jednoduše, že ušetříte spoustu drahocenného času a váš investor peníze. Přispěje k tomu i naše komplexní výbava předmontovaná již z výrobního závodu.  

4. tip

Dejte si pozor na uklouznutí!

Znáte to, zimní počasí je vlhké. Vlhkost je velkým rizikem při práci na střeše. Přesto se někteří řemeslníci nechají zákazníky přemluvit, aby dodrželi termíny a pracovali i ve špatných podmínkách. Radíme vám, abyste to nedělali! Potřebujete přece místo, kde můžete pevně stát při řezání a broušení. Pokud uklouznete na kluzkých cihlách a ztratíte rovnováhu, mohlo by to mít následky! Řádně se zabezpečte. Právě v zimě je pro vás důležité, abyste dodržovali všechna pravidla bezpečnosti práce a nařízení oborových sdružení!

3. tip

Naplánujte si v zimě na práci víc času

Oprava střechy v zimě se musí velmi dobře naplánovat, protože se později rozednívá a dříve stmívá a je třeba se tomuto rytmu přizpůsobit. I počasí může hrát svou roli. Se střešními okny Roto to jde rychle: namontujete je tak rychle a jednoduše, že ušetříte spoustu drahocenného času a  peníze. Přispěje k tomu i naše komplexní výbava předmontovaná již z výrobního závodu.  

4. tip

Dejte si pozor na uklouznutí!

Jakmile přijde zima a sníh a led jí nasadí korunu, střecha je tabu! Na tom byste měli trvat, když se domlouvámte se svým pokrývačem či montážníkem. Někteří řemeslníci jsou ochotni riskovat, aby odvedli svou práci co nedříve, a nabídnou vám, že střešní okno zabudují i přes špatné povětrnostní podmínky. Vy si přece také  přejete, aby díra do střechy co nejrychleji zmizela. Nicméně zdraví je přednější! Tak to vidí mimochodem také stavební předpisy, které musí řemeslníci dodržovat. Mimochodem při výměně střešního okna Roto počasí nehraje hlavní roli. Protože výměna může být provedena zevnitř.

Objevte možnost kombinací

Bookshelf in an attic apartment with roof window in tandem installation method Sestava oken nad sebou
Modern bathroom with twin installation above the shower Sestava oken vedle sebe
Top floor with old wooden beams and several skylights Kombinovaná sestava
Slate roof with several roof windows Tandemová sestava
Dozvědět se vícekeyboard_arrow_right
5. tip

Chraňte své ruce

V zimě je třeba dbát na pracovní oděv a chránit se před chladem. Vaše ruce a prsty jsou však většinou „nahé“, protože práce v rukavicích neumožňuje přesnost na střeše. Důsledek: ztuhlost a ztížení práce. Nikoli však s okny Roto: mezi okny RotoQ máme například okno, které namontujete pomocí praktického klik-systému. Pro další naše okna zase potřebujete jen několik šroubů. Takže: rukavice a jde se na to! S rukama jako v bavlnce!

Tip 5

Stavba v zimě znamená vyšší náklady na vytápění? Ano, ale stojí to za to!

Pokud chcete stavět nebo přestavovat v zimě, je třeba počítat s tím, že stoupnou náklady na vytápění. Je to logické: skrze stavební otvory ve střeše se dovnitř dostává zimní vzduch. Vy byste ale chtěli mít doma teplo a útulno, protože bydlíte v podkroví nebo protože chcete svou novostavbu zároveń vybavit uvnitř. Nerozčilute se, peníze jste uložili dobře, protože náklady spojené s následným odstaňováním škod kvůli vlhké stavbě nebo plísni, případně netěsná okna by byly mnohem vyšší. Naproti tomu později uspoříte o to více na topných nákladech.

Závěr

" Dbejte jednoduše našich pěti tipů a váš zákazník bude mít radost i ze zimní montáže střešního okna.
Jak přesvědčit své zákazníky o dalších přednostech oken Roto se dozvíte z našich dalších článků."

Závěr

" Držte se našich pěti tipů a montáži střešního okna v zimě nic nebrání.
Co jiného hovoří pro střešní okna Roto, můžete zjistit v dalších našich článcích."

Roto je vítězem testu TÜV

Porovnání s konkurečními produkty

Věděli jste to?

Nové plastové střešní okno RotoQ, odpovídá nejen vysokým požadavkům našich zákazníků, ale i těm ve zkušebně TÜV v Porýní.  Výklopné/kyvné střešní okno Designo R8 bylo zkušebnou TÜV vyznamenáno nejlepšími známkami. Roto se tak stává vítězem ve všech kategoriích v poměru cena-výkon.

Více o tomto tématu keyboard_arrow_right

To správné střešní okno pro montáž v zimě

Designo R7 High swing window

Výsuvně kyvné okno

Moderní a pohodlné.

Pohodlné ovládání všech funkcí

 • Větší otvor při otevření okna okna než u kyvného okna
 • Klika na spodní straně křídla okna
 • Pohodlné ovládání všech funkcí okna
 • Ruční ovládání
Dozvědět se vícekeyboard_arrow_right
Designo R8 hinged pivot window

Výklopné/kyvné okno

Funčnost bez hranic.

Maximum svobody při pohledu z okna.

 • široké otevření okna
 • Neomezený výhled
 • Pohodlné větrání
 • Ovládání manuální nebo na elektrický pohon
Dozvědět se vícekeyboard_arrow_right
Designo R6 swing window

Kyvné okno

Space-saving and robust.

The ideal swing

 • Central suspension of the sash in the window frame
 • rotation and opening around the pivot
 • Ideal for effective ventilation of adjacent rooms
 • Manual or electrical operation
Dozvědět se vícekeyboard_arrow_right

Roto, to správné střešní okno

Designo R7 High swing window

Designo R7

Výsuvně kyvné okno

Pohodlné ovládání všech funkcí

 • Více prostoru při otevřeném okně
 • Klika na spodní straně křídla okna
 • Pohodlné ovládání všech funkcí okna
Dozvědět se vícekeyboard_arrow_right
Designo R8 hinged pivot window

Designo R8

Výklopné/kyvné okno

Maximum svobody při pohledu z okna

 • Neomezený výhled
 • Pohodlné větrání
 • Ovládání manuální nebo na elektrický pohon
Dozvědět se vícekeyboard_arrow_right
Designo R6 swing window

Designo R6

Kyvné okno

Elegantní design

 • Osa otáčení uprostřed okna
 • Klika na spodní hraně křídla
 • Ovládání manuální nebo na elektrický pohon
Dozvědět se vícekeyboard_arrow_right

Pět důvodů, proč právě Roto

Prvotřídní kvalita, která sedne přesně!

Proč Roto? My vám to povíme.

Roto je to pravé, pokud se chcete spolehnout na kvalitu střešních oken a nejlepší služby.

Zjistit více keyboard_arrow_right

Pět důvodů pro Roto

Náskok díky výkonu

5x prémiová kvalita

Naše výrobky charakterizuje vynikající energetická účinnost, pohodlí při použití a proslule snadná montáž. Ať už střešní okno, příslušenství nebo schody. Prémiová kvalita od společnosti Roto.

Zjistit více keyboard_arrow_right
autorenew